a beauty girl taking selfie

Časom sme si už zvykli na to, že ak sa chystáme do nemocnice, musíme si okrem zubnej kefky či pyžama pribaliť i vlastný toaletný papier. Istý pacient sa však posťažoval na to, že kvôli vyšetreniu ho poslali kúpiť si vlastné baterky!

 

O prípade sťažujúceho sa pacienta informovali topky.sk. Keď potreboval vyšetrenie prenosným meracím prístrojom Holter-EKG, monitorujúcim EKG 24 hodín, personál Fakultnej nemocnice Trnava ho poslal kúpiť si doň vlastné baterky: Normálne vám sestrička napíše na papierik, aký typ bateriek tam ide, vy to musíte ísť kúpiť, priniesť naspäť do nemocnice a až potom vám to dajú na telo.”

Trnavská nemocnica sa k tomuto prípadu vyjadrila tak, že v minulom roku toto vyšetrenie podstúpilo 819 pacientov a žiaden z nich sa nesťažoval. Baterky sú vraj potrebné na zabezpečenie 24-hodinového záznamu, preto sa do prístroja vkladajú vždy nové a každému pacientovi ich po vyšetrení vracajú späť. Podľa hovorkyne nemocnice im ide i o životné prostredie: “Ak by nemocnica po každom použití batérie vymieňala, tak by tvorila nadmerné množstvo odpadu, pričom pri súčasnom režime tieto odovzdá späť pacientovi a ten ich ďalej následne využije v iných spotrebičoch v domácnosti.”

Zdroj/Foto: topky.sk, facebook, pixabay

Hľadáte prácu? Skúste www.NovyJob.sk

Potrebujete nejakú službu? Skúste www.Sluzbomat.sk