Špičkoví športovci sa sťahujú zo Slovenska jeden za druhým. Spomeňme napríklad Petra Sagana či Dominika Hrbatého. Z rovnakého dôvodu teraz mení svoje trvalé bydlisko i tenistka Dominika Cibulková. Zostane ale reprezentovať krajinu?

 

Mama tenistky sa posťažovala, že musí platiť štátu obrovské peniaze, z čoho vlastne nič nemá: “Do Sociálnej poisťovne platí mesačne stovky až tisíce eur, ďalšie stovky na zdravotné poistenie. V princípe však nič z tých zaplatených peňazí nemá, ani mať nebude.” Sama Dominika pred časom v rozhovore pre magazín Forbes povedala, že uvažuje nad odchodom zo Slovenska:

“Najradšej by som mala trvalý pobyt na Slovensku, ale za týchto podmienok musím rozmýšľať aj nad alternatívou.” Svoje rozhodnutie oznámila pre športky.sk. Sťahuje sa do Dubaja v Spojených arabských emirátoch: “V Dubaji som našla miesto, ktoré mi poskytuje komplexne tréningové možnosti a predovšetkým špičkovú lekársku starostlivosť, ktorá je vzhľadom ma moju športovú kariéru i profesný vek najdôležitejšia. Zmenila som len trvalé bydlisko, no navždy ostanem Slovenkou, reprezentujúcou túto krajinu,” povedala.

Zdroj: športky.sk, facebook, pixabay

Hľadáte prácu? Skúste www.NovyJob.sk

Potrebujete nejakú službu? Skúste www.Sluzbomat.sk