Tréneri, hráči či fanúšikovia sa zameriavajú predovšetkým na Majstrovstvá sveta v Dánsku, pričom postup do štvrťfinále rozhodne nemáme istý. No kým slovenský hokejový tím naplno bojuje, Slovenský zväz ľadového hokeja sa už zaoberá rokovaniami ohľadom ďalších Majstrovstiev, ktoré sa majú konať v našej krajine!

[adrotate group="1"]

 

Slovensko dostalo opäť možnosť organizovať Majstrovstvá sveta v ľadovom hokeji na budúci rok. Väčšina fanúšikov a aj ľudí z hokejového vedenia si myslelo, že naše zápasy sa uskutočnia na štadióne Ondreja Nepelu v Bratislave. To však zatrhol prezident zväzu, Martin Kohút, ktorý tvrdo presadzuje, aby sa hralo v Košiciach. Pochádza z Michaloviec a považuje to za spravodlivé riešenie.

No Košická Steel Arena má iba 8 300 miest, pričom je nutné rátať aj so sponzormi a ďalšími blízkymi ľuďmi z prostredia hokeja. Počíta sa tak s predajom iba 5 až 6 tisíc vstupeniek. Bratislavský zimný štadión Ondreja Nepelu má kapacitu 10 000 miest, vďaka čomu by sa mohlo zápasov zúčastniť väčšie množstvo fanúšikov. Finálne rokovania stále prebiehajú a o konečných rozhodnutiach vás budeme informovať.

Steel Arena v Košiciach – 8 300 miest

Zimný štadión Ondreja Nepelu – 10 000 miest

Zdroj: sport.sme.sk  |  Foto: Facebook