hádanky

Pýšiš sa tým, že v kriminálkach odhalíš vraha skôr ako inšpektor? Myslíš si, že máš na to, byť ozajstný FBI agent? Skús prejsť našim testom! Nasledujúce 3 záhady vyrieši jedine rodený talent…

 

Odpovede sa nachádzajú pod obrázkom, ale POZOR, nepodvádzať 😉

1. Milionárov dedič

Milionár umrel naozaj záhadne – na obyčajné porezanie prsta! Čo je ešte záhadnejšie – na druhý deň sa z ničoho nič objavili dvaja muži, ktorí o sebe tvrdili, že sú synmi zosnulého boháča. Obaja svoje príbuzenstvo dokladovali papiermi a tak sa inšpektor rozhodol podrobiť ich krvným testom. Zatiaľ čo jeden muž s nadšením prikývol, druhý rázne odmietol. Inšpektor označil ako pravého dediča paradoxne toho muža, ktorý sa krvnej skúšky zúčastniť nechcel. Prečo?

hádanka dedič

Neprišlo vám divné, že milionár vykrvácal z porezania prsta? Bol hemofilik, rovnako ako jeho skutočný syn – ak by sa ten podrobil odberu krvi, skončil by rovnako, ako jeho otec.

2. Vrah zo sauny

Štyria muži sa chodia pravidelne saunovať. Pete má vždy slúchadlá v ušiach a počúva hudbu, Alex so sebou stále nosí termosku s chladenými nápojmi a Phil a Andrew sú právnici – papiere si nosia aj do sauny! Jedného dňa sa nájde Pete mŕtvy – bol zabodnutý ostrým predmetom, ktorý sa však nikde nenašiel. Kto z mužov je jeho vrahom?

hádanka sauna

Je to Alex. Jeho vražedná zbraň bol ostrý kúsok ľadu z jeho termosky, ktorý sa v saune následne roztopil.

3. Meč z vojny

Dedko sa vnukovi chválil svojím vojnovým ocenením – mečom za odvahu. Bolo na ňom napísané – za odvahu a udatnosť pre ozajstného hrdinu, 1. svetová vojna. Vnuk však vedel, že dedko si len vymýšľa a meč nie je pravý. Ako?

hádanka meč

Nápis na meči hovoril: „1. svetová vojna“. Ako by ale na konci prvej svetovej mohli vedieť, že bude aj 2. svetová? 😉

Rozlúskli ste tieto záhady? 🙂

Zdroj: Youtube

Hľadáte prácu? Skúste www.NovyJob.sk

Potrebujete nejakú službu? Skúste www.Sluzbomat.sk