V súčasnosti má množstvo ľudí panický strach z pavúkov. Tieto malé potvorky ale často nachádzajú svoje útočisko práve v našich domácnostiach. Ak tomu chcete zabrániť, máme pre vás účinné riešenie. 

Na trhu existuje veľa rôznych repelentov, ktoré však obsahujú množstvo chemikálií. Ak chcete radšej využiť prírodné prostriedky, stačí, ak zvolíte jedno z nasledovných šiestich riešení a pavúky do vášho domu už nikdy nevlezú.

1. Citrusy

Je všeobecne známe, že pavúky neznášajú citrón či iné citrusové plody. Stačí preto, ak budete potierať citrusmi tie miesta, kde sa pavúky objavujú najčastejšie, napríklad parapety, podlahové lišty či zárubne. Namiesto citrusov môžete použiť aj citrónový esenciálny olej.

Prečítajte si tiež: Dajte si do izby TÚTO rastlinu a vyspíte sa ako bábätko: Už žiadna nádcha či komáre!

 

2. Céder

Do nábytku z cédrového dreva, ktorý je intenzívnym odpudzovačom pavúkom, sa rozhodne oplatí investovať. Pre pavúčie mláďatá je vôňa cédru dokonca smrteľne nebezpečná.

3. Ocot

Ocot je známy svojimi odpudzujúcimi účinkami proti pavúkom či inému hmyzu. Zmiešajte ocot a vodu v pomere 1:2 a nalejte do roztoku fľaše s rozprašovačom. Vznikne tak účinný prostriedok proti pavúkom, ktorý môžete nastriekať nielen v domácnosti, ale aj vo vašej záhrade.

4. Mätový esenciálny olej

Vy môžete vôňu mäty milovať, pavúky ju neznášajú. Zmiešajte 8 kvapiek esenciálneho oleja s mätovou vôňou s malým množstvom tekutého mydla a zmes nalejte do fľaše s vodou s rozprašovačom. Ak máte radšej výraznejšiu vôňu, pridajte viac mätového oleja. Použite taktiež v domácnosti alebo v záhrade.

5. Gaštany (alebo iné orechy)

Pavúky nemajú radi vôňu, ktorá sa šíri z gaštanov, vlašských či iných orechov. Dajte preto niekoľko gaštanov či iných orechov na parapety a pavúky sa k vašim oknám ani nepriblížia.

6. Udržujte čistotu

Nezabúdajte na pravidelne udržiavanie čistoty v celej domácnosti. Pravidelne umývajte podlahy, okná či balkón, pretože do čistého domova pavúky chodia menej.

Zdroj/Foto: YouTube

Hľadáte prácu? Skúste www.NovyJob.sk

Potrebujete nejakú službu? Skúste www.Sluzbomat.sk